понедельник, 9 апреля 2018 г.

Відео №4 про культуру харчування


Відео №3 про культуру харчування


Відео №2 до уроку про культуру харчування


Відео до уроку про культуру харчування


Тема: Культура харчування. Столовий посуд. Практична робота. Сервірування столу


Тема: Культура харчування. Столовий посуд. Практична робота. Сервірування столу
Мета:
Формування предметних компетентностей:
Сприяти збагаченню знань другокласників про культуру харчування, поведінку за столом; навчити їх правил сервірування столу та користування столовими приборами; виробляти в дітей уміння самостійно розв’язувати предметно – практичні та побутові проблеми; розвивати естетичний смак.
Формування ключових компетентностей:
Уміння вчитися: розвивати логічне мислення учнів, навички роботи з підручником; учити продуктивно сприймати та аналізувати інформацію; тренувати пам'ять та увагу дітей.
Комунікативної: розвивати вміння виступати з міні – повідомленнями; висловлювати власні думки, коректно аналізувати роботи товаришів.
Соціальної: виробляти у другокласників навички співпраці в групі, володіння різними соціальними ролями.
Загальнокультурної: виховувати культуру поведінки та харчування; прищеплювати дбайливе ставлення до речей, прагнення створювати красу довкола себе; учити дбати про власне здоров'я.
Тип уроку: засвоєння нових знань
Обладнання: скатертина, серветки, столовий посуд, столові прибори, сигнальні картки, мультимедійна презентація, відео фізкультхвилинка, відео до уроку.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1. Емоційне налаштування учнів.
Ось дзвіночок пролунав,
Дзвінко пісню заспівав.
Сьогодні урок відкритий для всіх,
Багато гостей! Тож вітаємо їх!
 ( Ласкаво просимо!)
2. Девіз уроку:
Душу і серце в роботу вклади,
кожну хвилинку в труді збережи!

ІІ. Актуалізація опорних знань
-         До нас сьогодні завітали гості, які саме, зараз дізнаєтесь.
-         У незвичайному, фантастичному місті Умі-Сіті мешкають троє нерозлучних друзів: Міллі, Гео та Бот. Вони суперздібні, тому для них не існує неможливих завдань!
Дівчинка Міллі – легко вираховує відстань і моделює. Її брат Гео – чудово проектує. А  їхній друг - робот Бот - помічник і веселун, просто  незамінний! Щоранку вони вирушають до нових пригод на помаранчевому умімобілі!
Вони завітали до нас на урок не просто так. Ці гості принесли із собою завдання. Яке саме, ви дізнаєтесь, якщо попрацюєте у групах.
·        Робота в групах
Вам потрібно скласти пазли так,  щоб утворилася фотографія чи малюнок предмета.
-         Отже, про що піде мова на уроці? (вилка, ніж, ложка, тарілка, чашка)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
1.     Бесіда
-         Як можна замінити назви цих предметів одним словом? (Посуд)
-         Навіщо людям посуд?
-         Із чого виготовляють посуд?
2.     Перегляд мультфільму
-         Команда Умізумі пропонує вам переглянути мультфільм про посуд.
-         Яким посудом користується твоя родина?
3.     Робота над прислів’ям
-         Робот Бот пригадав одну з українських приказок.
Уміє готувати та не вміє на стіл подавати
-         Про яку господиню так говорять?
ІV. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності
-         Сьогодні на уроці ми познайомимося з культурою харчування, навчимося сервірувати стіл, правильно користуватися столовими приборами, опануємо культуру самообслуговування, навчимося бути гарними та гостинними господарями і господинями.
V. Вивчення нового матеріалу
1. Бесіда з елементами розповіді
Первісні люди тривалий час споживали продукти, які їм дарувала природа, тільки у сирому вигляді. З часом вони навчилися добувати вогонь і почали готували їжу на відкритому вогнищі. Коли винайшли глиняний посуд, у людей з’явилась можливість їжу варити. Протягом віків люди стали накопичувати знання про способи приготування різних страв. Так і виникла кулінарія.
Кулінарія - людська діяльність, пов’язана із приготуванням їжі.
Посуд - узагальнена назва різноманітних за формою та оформленням ємностей, які виготовляються із глини, скла, металу, пластику тощо. Використовуються для приготування або подавання їжі, напоїв тощо, а також для зберігання харчових продуктів.
Посуд поділяють на кухонний і столовий.
- Назвіть приклади кухонного посуду.
- Сервірування стола – це підготування й оформлення його для споживання їжі. Спочатку стіл накривають, найчастіше, білою  скатертиною, а для чайного столу використовують кольорову. Напроти кожного за столом ставлять тарілку на відстані 2 см від краю стола. Розкладають столові прибори. А як саме це роблять нам розкажуть наші гості – «столові прибори».
         Ложка: я – столова ложка, мене кладуть з правого боку тарілки, випуклою стороною вниз. Я створена для рідких страв. До речі, інші страви теж зручно їсти ложкою, але це не дуже негарно, тому виховані люди так ніколи не роблять. Ложкою їдять суп, борщ, окрошку. Мене слід тримати в правій руці, а ліва в цей час повинна лежати на столі. Набирай неповну ложку і перехиляй до рота звуженим краєм. Поївши, кладіть мене на тарілку. У мене є сестричка – чайна ложечка.
Чайна ложка: Я призначена для компотів, тістечок, чаю та морозива. Мною кладуть цукор у чай або каву, дістають фрукти, ягоди з компоту; їдять тістечка. Розмішавши страву, ложечку кладуть на блюдце.
-         Діти, розмішувати цукор треба безшумно. Чай і компот не сьорбають із ложечки.
Виделка: - кладуть мене з лівого боку від тарілки, гострим кінцем догори. Зубчики у мене є для того, щоб наколювати їжу: шматок котлети, вареник. Коли наколюєте, мене потрібно повернути опуклим боком догори. Щоб набрати гарнір, слід перевернути виделку «спинкою» вниз. Тримають мене лівою рукою, після їжі кладуть у тарілку. Якщо їдять страви, які можна їсти без ножа, то мене тримають у правій руці.
Ніж : - Кладуть мене з правого боку від тарілки, лезом до неї. Я потрібен, щоб відрізати шматочки м’яса, яєчні, запіканки. Тримають мене правою рукою, а виделкою в лівій руці наколюють відрізані мною шматочки. Користуються мною обережно, щоб самому не поранитись і не зашкодити іншим.
Вчитель.
-          Діти, ті страви, які легко ламаються виделкою, їдять без допомоги ножа. Це варена картопля та овочі, котлети, тефтелі, шніцелі. Виделка в таких випадках знаходиться в правій руці. А ще ви повинні запам’ятати, що їсти з ножа не можна. Це некультурно і небезпечно.
-          Ми вдячні столовим приборам, які познайомили нас із тим, як ними користуватися. Але, крім них на столі повинні стояти склянки, або чашки, спеції, серветки.
·         Перегляд відео репортажу
- Пропоную переглянути відео репортаж і дізнатися, як саме виготовляють столові прибори
-      учень. Праворуч від тарілки розміщують чашку з чаєм, кавою чи какао на блюдці з ложечкою.
-      учень. Ліворуч від тарілки повинна стояти пиріжкова тарілка, на яку кладуть пиріжок, булку, бутерброд чи скибку хліба. Під час їди тримати хліб в руках не слід. Скибочка хліба повинна лежати на пиріжковій тарілці і від неї відламують маленькі шматочки.
учень. Сіль і перець подають у маленьких сільницях і перечницях. До сільничок подають спеціальні дуже маленькі ложечки, щоб ними брати сіль. Сіль не можна брати ні ножем, ні пальцями.
1      учень. Без серветок неможливо дотримуватися чистоти й
охайності за столом. Паперові серветки розміщують     у спеціальній підставці посередині столу.
На  святковий  стіл   кладуть      полотняні  серветки. Перед тим, як розпочати їсти, розгорніть серветку і покладіть її собі на коліна. Після закінчення трапези потрібно витерти нею руки і покласти на стіл поряд із тарілкою. Після того, як серветку використали, її не потрібно знову акуратно складати.
·                   Перегляд відео про сервіровку столу.
Та зверніть увагу про що ще забули діти під час сервіровки столу?
Міллі підготувала для вас ще одне відео, перегляньте його та скажіть чи правильно поводили себе герої мультфільму?
2. Колективне складання порадника «Як поводитися за столом»
- Гео пропонує скласти порадник «Правила поведінки за столом»
Уміння поводитись за столом, правильно користуватися столовими приборами характеризує загальний рівень культури людини.
Не сиди занадто близько чи далеко від краю столу.
-         Не клади лікті на стіл.
-         Сиди на стільці прямо, не згинаючись над тарілкою.
-         Не діставай самостійно страву, що знаходиться далеко від тебе. Краще попроси про це сусіда.
-         Не їж поквапливо.
-         Серветку для індивідуального користування поклади на коліна. Витирай губи і руки паперовою серветкою.
-         їжу на тарілку накладай спеціальною ложкою чи щипцями.
-         Хліб, фрукти, печиво бери руками.
Фізкультхвилинка
3. Пояснення до виконання практичної роботи
А зараз ми будемо вчитися сервірувати стіл, покажемо, які ми гарні господарі та господині. Щоб правильно це робити,  вам потрібно бути дуже уважними і пригадати все, що чули і бачили.
VI.     Практична робота в групах.
-   У вас на партах коробки, в яких лежать всі необхідні предмети для сервіровки столу. Ваше завдання: користуючись предметами, правильно оформити стіл для обіду. Ви повинні не тільки швидко, а й правильно, охайно, естетично засервірувати стіл. Група, яка найкраще справиться із завданням, отримає подарунки від команди Умізумі.
Діти працюють в групах.
Допомагаю індивідуально. Використовую поточний інструктаж.
VII.     Аналіз і підсумок уроку.
Гра «Так чи ні»
       Коли їси, розхитуйся на стільці (ні)
       Виделку тримай у лівій руці, а ніж у правій (так)
       Клади лікті на стіл, (ні)
       їж з ножа. (ні)
       Бери страву тільки після гостей чи дорослих, (так)
       За столом розмовляй з повним ротом, човгай ногами, (ні)
       Не вибирай, а бери те , що лежить ближче до тебе, (так)
       Бажай всім «Смачного!», «Хліб - сіль», (так)
- Що дізналися нового на уроці?
- Команда УМІЗУМІ дуже задоволена вашою роботою на уроці і тому підготувала подарунки для всіх учнів.
VIII.      Прибирання робочого місця.
Додатковий матеріал до уроку Жартівливі вірші.
Розмова бабусі і онука.
-      Не тягнись через увесь стіл! Що в тебе нема язика? - зупиняє бабуся онука.
-      Язик є, але руки довші, - відповідає онук.
-      Яких помилок допустився онук?
«У гостях».
Якщо в друга іменини ти не гай ані хвилини!
Завітай до нього вранці ввімкни музику для танців, ще й пісні горлай щосили щоб скоріше стіл накрили.
Подарунок лишай вдома - треба він тобі самому.
За один обід не варто, подарунок віддавати Загрібай цукерки в жмені і ховай їх у кишені.
Торт хапай двома руками, їж великими шматками.
Після торту руку жирну витри краєм скатертини.
А коли вікно є поруч, витри руки краєм штори.
А коли ступнеш на ганок, скажи: «Стіл був препоганий!» Стане соромно родині, і тоді матуся вдруге іменини зробить другу.
-      Діти, чи подобаються вам поради цього хлопчика? Чому?
- «Оце так свято!»
-   Святкували іменини Ми у подружки Марини.
-   Чай пили і тортик їли,
-   Про цікаве гомоніли В нас компанія чимала,
-   Тільки вихованих мало:
-   Вова голосно сміявся,
-   Дмитрик на стільці гойдався,
-   Підштовхнув маленьку Ніну,
-   Чай розлив на скатертину.
-   Ігор свої пальці в кремі Витирав об светрик Жені.
-   Було весело нам дуже - На підлозі бруд, калюжі Після цього святкування Буде довгим прибирання.
-      Діти, чи запросить Маринка на наступний день народження цих дітей? Чому?



понедельник, 4 декабря 2017 г.

                                            "Без сім'ї - немає щастя на Землі"
Мета: поглибити знання учнів про роль батьків у житті людини, формувати в школярів культуру почуттів; розвивати бажання радувати батьків своїми успіхами та увагою; виховувати шанобливе ставлення, любов та повагу до батьків


Обладнання: святково прибрана кульками зала, картки, скринька, комп’ютер, грамзапис пісень, дипломи, солодощі, медалі, обереги, коровай
Доброго ранку! Доброї днини!
Ми Вас чекали на наші гостини.
Ми зібрались сьогодні у цій залі, щоб провести сімейне свято
«Інтелектуальний марафон», який допоможе нам виявити найрозумніших та найкмітливіших серед учнів нашого класу. Окрім знань, у змаганнях допомагатимуть дружба, взаємовиручка і винахідливість.
Сім'я – це дерево родинне,
З широким листям на гілках,
Це роздоріжжя, де з дитинства,
Життєвим починаєм шлях.

Сім'я – це те гніздо, з якого,
Всі пташенята у політ,
Летять, але до гілля того,
Вертаються, крізь далеч  літ.

В сім'ї розпочинається життя дитини,
Тому від мами й тата в неї все!
Тож усі звички й правила з родини
Дитя в життя з собою понесе.

Бо ж діти, мов пташата у гніздечку,
До маминого туляться тепла,
І до татусевого доброго сердечка,
Тож треба, щоб любов в сім'ї жила.

Пісня про родину

Із перших днів нашого життя нас завжди опікують мама і тато. Вони нам співають колискові, вчать ходити, вимовляти перші слова,  взувати черевики, застібати ґудзики. Кожній нашій перемозі батьки безмежно радіють. Мати – привчає нас до роботи і акуратності. А батько до господарства і спритності. І де б ми не були, завжди повинні пам’ятати про своїх мамусь і татусів. Прийти, допомогти їм, поговорити з ними, притулитись до їхніх натруджених рук.

Можна у світі чимало зробити:
Перетворити зиму на літо,
Можна моря й океани здолати,
гору найвищу штурмом узяти,
Можна пройти крізь пустелі і хащі…
Тільки без мами не можна нізащо,
Бо найдорожче стоїть за словами:
В світі усе починається з мами!

Пісня про маму

Для проведення родинної гри « Інтелектуальний марафон» запрошуються команди»
Родина –
Бездрабко донька Ярослава та мама Ганна Валеріївна.
Чеснакових – донька Дарина та мама Юлія Миколаївна.
Кулик – донька Ангеліна та мама Людмила Вікторівна.
Колодяжних – донька Софія та мама Валентина Степанівна.

Конкурс складається з 9 етапів.
Рахуватиме бали журі у складі:
1.     Заступник директора з виховної роботи Нестеренко О. В.
2.     Вчитель початкових класів Базарова В. В.
3.     Вчитель початкових класів Клименко Л. М.
1 етап «Знайомство»
   (Кожна сім’я повинна в довільній формі представити себе. Оцінювання --10 балів. Родини по черзі представляють себе)
Ведучий-учитель
Познайомилися ми із нашими родинами, побачили, що вони дуже талановиті. А от наскільки вони ерудовані, ми визначимо із наступного конкурсу, який називається «Інтелектуальна розминка».
2 етап «Інтелектуальна розминка»
Кожній команді задається 15 запитань. За кожну правильну відповідь 1 бал. Мами допомагають дітям відповідати.
1 команда
1.     Скільки кольорів має веселка? (7)
2.     Після весни настає … (літо)
3.     Зима білого кольору, весна…? (зеленого)
4.     Найбільша річка України ? (Дніпро)
5.     Столиця України ?( Київ)
6.     Якщо сьогодні вівторок, то завтра … (середа)
7.     Суниці – це ягоди, а опеньки …(гриби)
8.     Калина – кущ, а верба… (дерево)
9.     Як називається книжка, з якої діти вчаться читати? (буквар)
10.                       Після літа настає …(осінь)
11.                       Січень – це зима, а травень - …(весна)
12.                       Найповільніша тварина ? (черепаха)
13.                       Скільки днів у тижні? (сім)
14.                       Тварина з найдовшою шиєю? (жираф)
15.                       Житло Баби Яги? (Хатинка на курячих ніжках)
 2 команда
1.     Який страшний звір любить малину? (ведмідь)
2.     Скошена, висушена трава? (сіно)
3.     Плід дуба? (жолудь)
4.     Листоноша з мультфільму? ( Пєчкін)
5.     Мамина мама, а нам …(бабуся)
6.     З чого тато Карло вирізав Буратіно ( з поліна)
7.     Троє братів мають по 1 сестрі. Скільки дітей у сім'ї? (4)
8.     Як називають квіти верби? (котики)
9.     Який місяць року найкоротший? (Лютий)
10.                       Скільки місяців має рік? (12)
11.                        Хто першим зустрівся Колобку? (Зайчик)
12.                        Хто на зиму роздягається, а на літо одягається? (дерева)
13.                        Найперша і найголовніша книжка у школі? (Буквар)
14.                       Перший місяць осені? (Вересень)
15.                       Для письма і дверей потрібна ? (ручка)
3 команда
1.     Третя нота нотного стану? (мі)
2.     Чим мачуха отруїла Білосніжку? ( яблуком)
3.     Який овоч фея перетворила на карету для Попелюшки? (гарбуз)
4.     Який листочок вхопила Коза – Дереза, коли бігла через місточок? (кленовий)
5.     Скільки гномів зустріла Білосніжка? (7)
6.     Скільки козенят з'їв вовк (7)
7.     Скільки розбійників обдурив Алі-Баба?(40)
8.     Скільки звірів помістилося в рукавичці?(7)
9.     Скільки звірів зустрілося з колобком?(4)
10.                        Як звали корову кота Матроскіна?(Мурка)
11.                        Скільки разів старий кидав в море невід?(3)
12.                        Як звали домоправительку із мультфільма Карлсон? (Фрекен Бок)
13.                        Дівчинка, у якої блакитне волосся?(Мальвіна)
14.                       Як звали тата Буратіно (Карло)
15.                       Хто від всіх хвороб лікувався солодощами? (Карлсон)
4 команда
1.     Яке яєчко знесла Курочка Ряба? (золоте)
2.     Хто розламав Теремок ?(Ведмідь)
3.     Хто прогнав лисицю з дому в казці «Зайчикова хатинка»?(півник)
4.     Хто тягнув ріпку останнім?(мишка)
5.     Транспорт Баби Яги (Ступа)
6.     Яблука, що дають молодість? (молодильні)
7.     У якій спортивній грі є король і королева? (шахи)
8.     Їх виконують у довжину і висоту? (стрибки)
9.     Кімната для знань у школі ?(клас)
10.                       Шкільний стіл? (парта)
11.                       Водій літака? (льотчик)
12.                       Багато дерев? (ліс)
13.                       Шкільна сумка? (портфель)
14.                       У кого найдовший ніс? (Буратіно, Пінокіо)
15.                       Дім де ви вчитеся? (школа)
3 етап «Таланти нашої родини»
Зараз кожна команда презентує свої таланти  максимальний бал за конкурс -15 балів
4 етап  Гра «Так чи ні»
Щось відоме і нове
Зустрічає скрізь тебе.
Все уважно розглядай,
Точну відповідь шукай!
Щоб помилок уникати,
Треба розум розвивати,
Гостре око, слух, терпіння,
І тоді прийде уміння,
І про тебе всамкінець
Люди скажуть: «Молодець!»
Швидко даємо відповідь на запитання. Говоримо «Так» або «Ні». За кожну правильну відповідь – 1 бал.
1.     Тиждень це сім днів? (так)
2.     Автобус довший за потяг? (ні)
3.     Річка глибше за море?(ні)
4.     Вода буває твердою? (так)
5.     Кавун це ягода? (так)
6.     Миші – корисні тварини? (ні)
7.     У добі 22 години?(ні)
8.     Після осені наступає грудень? (так)
9.     Кажани живуть під землею? (ні)
10.                       Рослини – виробники кисню? (так)
11.                       Приятелями Вінні – Пуха були троє поросят? (ні)
12.                       Літаки належать до повітряного транспорту?(так)
13.                       Твердий стан води – це лід? (так)
14.                       Серед героїв казки «Ріпка» був віслюк? (ні)
15.                       Підручник – це книга, що навчає? (так)
16.                       Столиця України – місто Черкаси?(ні)
17.                       Тіло тварини вкрите хутром? (так)
18.                       Влітку падає сніг? (ні)
19.                       Сани – це зимовий транспорт? (так)
20.                       Пісок – це будівельний матеріал? (так)
21.                       Папуга – це перелітний птах? (ні)
22.                       Лисиця – хижа тварина? (так)
23.                       Травень передує липню? (так)
24.                       Кульбаба дика рослина? (так)
Мабуть, дуже важко було б мамі в житті, якби поруч неї не було тата. Батько є головою кожної сім’ї. Він – захисник роду, годувальник родини. Це та людина, яка для дітей може зробити все : захистити у лиху годину, розділити радість. Він може бути вірним другом, порадником. Тато – це основа сім’ї.
Батькове слово, батьків приклад завжди були законом. Він має в сім’ї безперечний авторитет.

До вашої уваги музичний подарунок від учнів нашого класу «Таточко, татусю»
5 етап «Страва моєї родини»
-         Зараз кожна команда по черзі буде презентувати страву, яку найбільше полюбляють у їхній родині. За презентацію страви максимальна кількість балів – 20.
6 етап «Склади слова»
Із букв слова ПЕРШОКЛАСНИК за 3 хвилини скласти нові слова. Кожне слово – 1 бал.

Доки наші команди працюють гра з залом.

Прослухаємо результат роботи команд. Називаємо слова, що склали.
Готуючись до проведення родинної гри я посекретничала з дітьми і дізналася багато чого дуже цікавого. Саме зараз хочу поділитися цим разом з вами.

7 етап « Я знаю свою маму»
Я задаю запитання мамам, діти при цьому мовчать. Якщо відповіді мам співпадуть із відповідями дітей, то відповідно отримуєте 1 бал.

1.     Улюблений колір мами?
2.     Ким працює мама?
3.     Якої пори року у мами день народження?
4.     Улюблений серіал мами?
5.     Твоя мама вміє водити автомобіль?
6.     Улюблені квіти мами?

8 етап «Я знаю свою дитину»

А зараз ми дізнаємося наскільки добре мами знають своїх дітей. Відповідають знову мами.

1.     Улюблена страва вашої дитини?
2.     Улюблений мультфільм дитини?
3.     Хто вранці будить дитину?
4.     Ім'я найкращого друга вашої дитини?
5.     Який шкільний предмет ваша дитина любить найбільше?
6.     Улюблене заняття дитини у вільний час?

9 етап «Казка для мами»
          Кожному відомо, що в світі все починається з мами. І перше слово, і пісня колискова,і казка, яку вона розповідала своєму дитяті. І скільки їх було промовлено тими довгими ночами. А чи не забули ви їх?

 1. « Ішов дід лісом, а за ним бігла собачка, та й загубив дід рукавичку.
 От біжить мишка…» (« Рукавичка».)
 2. « От баба так і зробила: витопила в печі, замісила яйцями борошно, що назмітала, спекла … і поклала на вікні, щоб простиг…». («Колобок»).
 3. « Жили собі двоє мишенят – Круть і Верть і
 півник Голосисте Горличко…»(« Півник і двоє мишенят» або «Колосок»).
4. « Зробіть мені , тату, човник та весельце, то я буду рибку ловити, та вас при старощах годуватиму…» («Івасик-Телесик»).
 5. «Приходь, кумоньку, приходь лебедику, чим зможу — тим тебе і пригощу!» ( «Лисиця та журавель»)
6. «Я піду по дрова, а ти нікому дверей не відчиняй».( «Лисиця та Півник»)
7. «Нічого я не пила, нічого не їла». ( «Коза-дереза»)
8.  «А лисичка наскидала рибки з воза, а сама зіскочила та й ласує».
( «Лисичка-сестричка і вовк-панібрат»)

Шановні батьки, дорогі діти! Ось і підходить до кінця наше свято. Але я думаю, що воно не буде останнім, а, навпаки, стане початком нашого єднання, нашого зближення. Хочеться закінчити нашу зустріч такими словами:
Хай же будуть Ваші руки сильнішими, а душі зрячими.
Хай поруч із матір’ю завжди йтиме батько!
Хай кожна дитина, яка приходить у цей світ, матиме ці два крила не задля того, аби літати, а щоб впевнено ходити по землі.
Миру і щастя дому Вашому,
Сім’ям Вашим, роду Вашому.

Пісня «Я бажаю Вам добра»

А зараз слово для оголошення результатів нашої конкурсної програми та нагородження родин у різних номінаціях надається голові журі
Нестеренко Олені Володимирівні
«Супер - родина» ( I місце),
«Дружна родина»,
«Інтелектуальна родина»,

«Талановита родина»