Мета:
Формувати
ключові компетентності: вміння
вчитися (організовувати своє робоче місце, орієнтуватися у часі та берегти
його, планувати свої дії, доводити роботу до кінця); здоров’язбережувальну
компетентність (виховувати бажання у дітей вести здоровий спосіб життя;
розвивати вміння відстоювати власні переконання, оцінювати свої вчинки і
приймати рішення відносно ситуації, виховувати в учнів здатність протидіяти
небезпечним ситуаціям); соціальну компетентність (вчити дітей продуктивно
співпрацювати з різними партнерами у групі, виявляти ініціативу, пізнавальну
активність). ознайомити учнів із правилами небезпечної поведінки
вдома; формувати вміння і навички, що допоможуть уникнути побутових небезпек за
відсутності батьків;
Формувати
предметні компетентності: поглиблювати знання учнів про
небезпечні ситуації для людини; спонукати учнів до виконання правил поведінки вдома; виховувати в дітей
обережність. Уміння діяти розсудливо в різних життєвих ситуаціях
Тип
уроку: засвоєння нових знань
Обладнання. Мультимедійна
презентація, записи музики для
фізкультхвилинок, робочий зошит, прислів’я. ілюстрації до теми уроку, малюнки учнів, ілюстрації
до казок « Вовк та семеро козенят», «Котик і півник», таблиця « Правила безпеки
у побуті», пам’ятки з правилами безпечної
поведінки вдома.
Хід уроку
І.
Організаційний момент
1. Привітання. (Слайд №1)
Учитель.
Добрий
день, малята,
Хлопчики
й дівчата.
З
давніх пір і понині
Кажуть
у нас в Україні:
«Здоровенькі
були!»
2. Аутотренінг (Слайд №2)
-
Сядьте рівненько, заплющте оченята. Повторюйте за мною:
Я
прийшов до школи вчитися…У мене все вийде… Треба бути уважним… Треба бути
спокійним…
Люблю я свій
розум,
Увагу та пам'ять.
Працює мій мозок.І вчусь я старанно.
Сприймаю все нове
І мислю логічно.
Учителя слово
Здійсню практично.
2. "Девіз творчих та винахідливих" (Слайд №3)
- Давайте разом повторимо девіз над яким ми працюємо на уроках:
Видумуй, пробуй, твори!
Розум, фантазію прояви!
Активним і уважним будь
І про кмітливість не забудь!
3. Створення
емоційного фону уроку
- Діти. Я сьогодні хочу подарувати вам
цікавий урок, але цікавим і продуктивним він буде лише за вашої допомоги мені,
активної участі кожного із вас. Чи згодні ви на спільну працю? (Так)
- Отож
розпочнемо наш незвичайний урок.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності (Слайд №4)
-
Послухайте
уважно вірш і скажіть, про що сьогодні ми будемо говорити на уроці.
Один вдома
Сьогодні мама зранку
Пішла у магазин,
А синові сказала:
- Побудеш сам –
один.
А ще тебе прошу:
Помий, будь ласка,
посуд,
І яблука в корзинку
Склади й постав під
стінку.
Закрий у ванній
кішку,
Щоб не було біди,
І по обіді в ліжко
Сестричку поклади.
Отак сказала мама
І десь пішла собі,
А в сина
переплуталось
Усе у голові
Він посуд склав під
стінкою,
Накрив його корзинкою
Гарячою водою всі
яблука помив,
Сестричку, бідолашку,
у ванній зачинив,
І вкрай намучив
кішку, заштовхуючи в ліжко.
Так, справді дуже
важко, коли ти – сам - один,
Коли надовго мама іде
у магазин .
-
Про що сьогодні ми будемо говорити на уроці?
- Діти, хто з вас залишається вдома сам?
-
Отже, я бачу, що багато хто з вас буває вдома сам.
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку. (Слайд №5)
Сьогодні ми поговоримо про будинок, де живе кожен з нас, і про звичайні
речі в нашій оселі. А також зустрінемося з героями казок, простежимо за їхніми
діями і вчинками, навчимося приймати правильне рішення, коли немає вдома
дорослих. і
всі разом складемо правила безпечної поведінки вдома.
Наша зустріч з казкою
відбудеться у чарівній країні Здоров’я, жителі якої вже чекають на нас.
Вони веселі й життєрадісні, дотримуються правил гігієни, займаються спортом.
Вони – здорові. Отож і нам час вирушати в країну Здоров’я. «Сідаймо у поїзд» з
піснею: (Слайд №6)
Наш поїзд рушає,
Вагони біжать,
В країну Здоров’я
малята спішать...
ІV.
Вивчення нового матеріалу
1. Інформаційне повідомлення вчителя
- Тут
затишно, спокійно, адже допомагає підтримувати порядок Світлофор Моргайко. (Слайд №7)
-
Пригадайте, як він упорядковує рух на дорозі?
-
От і сьогодні нам у пригоді стануть його чарівні кольори. Подивіться, а чия
це хатинка поблизу лісу? Діти розглядають
ілюстрацію до казки «Вовк і козенята» (Слайд №8)
Так, це хатинка Кози.
2. Бесіда за малюнками
-
Пригадайте, що ж трапилося з козенятами, коли вони залишилися вдома самі?
-
Якої помилки припустилися звірята?
-
Чи послухалися вони свою маму?
-
А як би вчинили ви? (Метод
«Мікрофон»)
Висновок: Так,
дії козенят були неправильні. Яким кольором світлофора ви б їх зобразили? Чому?
-
А чи правильно вчинили герої казок «Котик і півник», «Семеро козенят»? (Слайд №9)
Діти розглядають ілюстрації до казок, роблять
висновки про дії персонажів.
Правило 1. Якщо ви самі вдома,
То запам’ятайте:
Ви людину незнайому
В дім свій не
пускайте!
Який
висновок можна зробити?
-
Яке перше правило безпечної
поведінки вдома можна скласти.
НЕ ВІДЧИНЯЙ ДВЕРІ
НЕЗНАЙОМИМ ЛЮДЯМ! (Слайд №10)
Правило друге
3. Робота за прослуханим віршем
Наступне
правило, як поводитися вдома, ви спробуйте назвати самі, прослухавши
вірш!
Ліфт відкрився, як завжди. Посміхається тобі:
Ти хотів зайти туди - Гей малюк, заходь
сюди!
Та побачив, молодчина, - Ні, - кажи, - я почекаю,
Там стоїть чужий мужчина, Тато слідком поспішає.
- Чому не можна заходити в ліфт з незнайомими
людьми?
- Яке правило
поведінки потрібно пам’ятати? (Слайд №11)
НЕ ЗАХОДЬ У ЛІФТ
РАЗОМ ІЗ НЕЗНАЙОМИМИ ТОБІ ЛЮДЬМИ
Правило третє
4. Бесіда
В ч и т е л ь.
-
Діти! Чи багато у
вас друзів?
-
Чи бувають вони у
вас в гостях?
-
Чи знають їх ваші
батьки?
-
А чи можна
запрошувати додому незнайомих дітей?
Ви
з товаришем спочатку
Познайомте
маму й татка,
І
тоді, будь ласка, в гості
Кожен
день його приводьте…
Тільки
друзів й знайомих
Ви
запрошуйте додому.
-
Отже, кого можна
запрошувати додому?
-
Який висновок ми
зробимо? (Слайд №12)
НІКОЛИ НЕ ПРИВОДЬ
ДОДОМУ НЕЗНАЙОМИХ ДІТЕЙ
Правило четверте
- Діти, а чи можна про все розповідати
незнайомим людям?
У ч е н и ц я. Дуже рада наша Ната,
Що її рідненький тато
Вже купив магнітофон,
«Відік», супертелефон…
Телевізор і годинник,
Ще й новенький холодильник.
Дівчинка до подруг
милих
Полетіла як на крилах.
Щоб швиденько у дворі
Розповісти дітворі,
І дорослим і малечі
Про такі чудові речі.
Злодії не зволікали:
Того ж дня їх
обікрали. (Матяж Анастасія)
В ч и т е л ь.
-
Тож який висновок
з цього всього ми можемо зробити для себе? (Слайд №13)
НЕ РОЗПОВІДАЙ, ЩО
ВДОМА Є ЦІННІ РЕЧІ І ГРОШІ
- А
запам’ятати всі ці правила вам допоможе мультфільм «Корисні підказки». Тож
вмощуйтесь зручненько і уважно дивіться.
5. Перегляд
мультфільму «Корисні підказки»
- Діти,
скажіть- но , будь ласка, куди потрібно дзвонити, якщо у вашу квартиру хоче
потрапити злодій? – так, дійсно, у поліцію.
6. Гра «Викликаю поліцію» (Слайд №14)
Діти розігрують ситуацію «поліція - потерпілий»,
повідомляють адресу, де проживають, набирають номер 102 на іграшковому
телефоні.
Фізкультхвилинка (Валеологічна пауза. Вправи для очей)
- Отже двері чужому ви не відчинили, тому беретеся за
улюблену справу.
- А чим ви
любите займатися вдома, коли залишаєтесь самі? Вдома нас оточує безліч
предметів, які приховують у собі небезпеку. А тому й поводитися з ними потрібно
обережно.
7. Відеоурок від Тітоньки Сови «Уроки обережності»
Зараз я вам пропоную переглянути відео урок від Тітоньки
Сови, який називається «Уроки обережності».
-
Так від чого ж нас застерігала тітонька Сова?
-
- Ще небезпеку становлять ігри на балконі, підвіконні горищі. Тому раджу
вам не зачиняти на не відчиняти самостійно вікна, не сідати на підвіконня, не
перехилятися через нього. Нівякому разі не варто будь-що викидати через
відчинене вікно чи з балкона.
-
Як ви думаєте чому?
-
Тож давайте складемо ще одне правило(Слайд №15)
НЕ ГРАЙСЯ НА ПІДВІКОННІ ТА НА БАЛКОНІ- ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО!
Ще одну з небезпек
становить річ, яка саме ви дізнаєтеся коли відгадаєте загадку:
Дерев´яний і
маленький
В капелюшику
темненькім,
До роботи малюк
звик,
Упізнали? Це –
сірник.
Та ось тільки
малі діти
Не повинні з ним
дружити.
-
То чи можна гратися сірниками?Чому?
-
Який колір світлофора символізує про небезпеку від сірників?
Правило 2. Сірники – не іграшка –(Слайд №16)
Має кожен знати.
Будеш з ним необережний
–
Може
трапитись пожежа.
8. Робота в зошиті с. 30-35(Слайд №17)
Завдання 1
Розглянемо
малюнки.
-
Що трапилося?
-
Які поради надамо
дітям, щоб можна було цього уникнути?
Завдання 2
-
Прослухайте
уважно загадку.
-
Що це? (Сірники)
-
Намалюйте коробку
з сірниками.
-
Для чого вони
потрібні?
-
Чи можна гратися
дітям сірниками?
Фізкультхвилинка
9. Робота з прислів'ями(Слайд №18)
Тлумачення прислів´їв, підбір вдалого: «Вогонь добрий
слуга, але поганий хазяїн», «Диму без вогню не буває».
10. Гра «Викликаю пожежників» (Слайд №19)
Діти розігрують ситуацію «пожежник - потерпілий»,
повідомляють адресу, де виникла пожежа, набирають номер 101 на іграшковому
телефоні.
Що зараз майже в
кожнім домі
Є необхідним
безперечно,
Бо варить їсти
без утоми,
Хоч він отруйний,
небезпечний.
Ним користуємось
щораз,
Вже здогадалися?
Цеж газ!
-
Яку користь приносить газ?
-
Як з ним поводитись?
Правило
3 Це правило хай
знає кожен з вас:
Будьте обережні, коли включили газ!!!
Вчитель прикріплює цифри 104.
11.Гра «Викликаю газову службу» (Слайд №20)
-
Про газову небезпеку нам сигналізуватиме жовтий колір світлофора, адже він
закликає нас до поміркованих дій. Перш ніж включити газ, обов’язково подумай!
-
(Слайд №21)
-
Діти, іноді виникають ситуації, коли потрібна медична допомога
-
Нагадайте, будь ласка, який номер потрібно набирати і що говорити?
12. Виступ підготовлених учнів (Слайд №22)
Спека. Ти вікно відчинив
І до друзів поспішив.
Але перш ніж йти гуляти,
Треба вікна зачиняти. (Колодяжна Софія)
Поспішаєш?-
поспішай,
Тільки
світло вимикай.
Перекрий на
кухні газ –
Це прохання
і наказ. (Воробйов Іван)
Воду
в кранах перекрий,
Щільно кватирки закрий,
Потім двері на балкон,
Вимкни свій магнітофон.
Щоб
спокійно йти гуляти,
Треба все
перевіряти. (Чеснакова Дарина)
В ч и т е л ь.
- Що радить нам учень?
ЗАЧИНИ
ВІКНА, БАЛКОННІ ДВЕРІ, ПЕРЕКРИЙ КРАНИ ВОДИ І ГАЗУ, КОЛИ ВИХОДИШ З ДОМУ
IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань (Слайд №23)
Що прозоре, прохолодне,
Напува кого завгодно
Вмиє дуже-дуже чисто
Малюка, машину, місто.
Зустріч з героями казки «Мийдодір». Бесіда про
значення, користь і небезпеку води.
Правило
4 Крани міцно
закривай!
Воду просто так не випускай!
1.
Опрацювання листа від Незнайка. (Слайд №24)
Діти сигналізують «своїми світлофориками»: якщо дія
правильна,- зелений колір, неправильна – червоний.
-
Любі діти, я дуже люблю гратися у ванній кімнаті і на кухні. Включаю газ
щоб було тепло, відкриваю воду і пускаю кораблики. Полюбляю ігри з сірниками.
-
А тепер послухайте, як любить гратися Знайко.
-
Я граюся на килимку у своїй кімнаті не беру до рук сірники, не включаю газ,
не відкриваю воду.
-
(Слайд №25)
-
Ось ми з вами і доїхали до чудової країни Здоров’я, в якій порядок
підтримує справедливий і уважний світлофор Моргайко.
-
Тож давайте пригадаємо
V. Підсумок уроку(Слайд №26)
-
З якими героями сьогодні зустрілися?
-
Назвіть помилки, яких припустилися герої казок?
-
Який висновок можна зробити?
-
У кого вдома є
телефон?
-
Які номери
телефонів люди повинні пам’ятати постійно?
-
Які номери
телефонів треба набрати, щоб викликати пожежників? Міліцію? Швидку допомогу?
Службу газу?
101 - пожежна
охорона
102 –поліція
103 – швидка
допомога
104 – аварійна
служба газу
У ч
е н ь. Діти, телефон завжди
Гарний засіб від
біди.
Ці важливі номери
Добре вивчи й
повтори.
ЗАПАМ’ЯТАЙ
1.Не
відчиняй двері незнайомим людям.
2.Не
заходь у ліфт разом із незнайомими людьми.
3.Ніколи
не приводь додому незнайомих дітей.
4.Не
розповідай, що вдома є цінні речі і
гроші.
5.Зачини
вікна, балконні двері, перекрий крани
води і газу, коли
йдеш з дому.
6.Запам’ятай необхідні номери телефонів і свою домашню адресу.
В ч и т е л ь. Щоб ви краще їх запам’ятали,
кожному я дарую ці
правила (вчитель роздає
кожному учню аркуш паперу,на
якому надруковано
правила безпечної поведінки
вдома)
(Слайд №27)
Комментариев нет:
Отправить комментарий